СПАДОК/SPADOK. МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСТЬ, ВЕСЕЛИНІВСЬКИЙ РАЙОН

  wyświetleń 11,962

FILM.UA Group

25 dni temu

Жіноче святкове вбрання. Кінець ХІХ - початок ХХ століття.
Олена Скрипка. Колекціонує традиційне вбрання селян кінця 19-го - початку 20-го століття, до того ж захоплюється відтворенням історичного одягу.
Блузниця - спідниця з крамного матеріалу (кашеміру, кольорового сатину тощо), що зшивалась із 5-6 полотнищ, котрі закладалися у дрібні збори (ряси) і зверху вшивалися у пояс (пасок). Кількість та якість використаного матеріалу свідчила про добробут власниці спідниці. Найбільше цінувалися блузниці з щільних шовкових та вовняних тканин.
Хустка - широко розповсюджений по всій території України квадратний платовий головний убір. Існує велика кількасть її локальних назв: хустиця, хустинча (Бойківщина), пінка, півка, завійка (Лемківщина), рубець (Покуття), ширинька, мацьок (Галичина), кирух (Західне Полісся).
Відеоролики проекту СПАДОК (англ. Back to Basics) присвячені українській культурі, традиціям, народним звичаям. У частині циклу «Національне святкове вбрання» глядачі побачать, як в XIX-ХХ столітті виглядала українка в залежності від віку, соціального статусу і регіону проживання. Для цього в кожному з коротких, але яскравих епізодів, буде відтворено характерний для певного регіону етнічний образ.
Героїні циклу «СПАДОК». Для зйомок у проекті були ретельно відібрані героїні - яскраві та самобутні представниці України, з різним характером, різного віку дівчата та жінки, які заворожують поєднанням простоти та достойності. Одним із облич проекту стала українська етно-співачка Росава.
Над створенням роликів працювали: режисер Олексій Гуз, оператор Юрій Бакун, консультанти Українського Інституту Історії Моди, графіка проекту Signal Red, продюсер Олена Малкова. Окрема подяка Олені Янчук за натхнення.
У проєкті «Спадок» звучать українські народні пісні, записані в сучасній обробці спеціально для циклу фолк-музикантами:
Ігор Сакач (музичний продюсер)
Максим Бережнюк (виконавець на традиційних духових інструментах, вокаліст)
Марія Квітка (вокалістка)
Анастасія Полетнєва (вокалістка)
#Spadok
Підпишись на канал! plpost.info/head/a4grme_V_sz4c2P5B-hAIw.html
Сайт: film.ua/
Facebook: film.ua
Instagram: filmua
Twitter: filmuagroup
Дивись наші найкращі трейлери, фільми, серіали:
НИЧТО НЕ СЛУЧАЕТСЯ ДВАЖДЫ. Серия 1. 2019 ГОД!
plpost.info/chat/39eompCSt5mFo2U/wideo.html
MAVKA. The Forest Song. Official Teaser Trailer 1
plpost.info/chat/yszJnqCjt6embZw/wideo.html
Паршивые овцы. Серия 1. Black Sheep. Episode 1. (With English Subtitles)
plpost.info/chat/vry8lIXO06-ajXo/wideo.html
Без права на выбор. Серия 1.
plpost.info/chat/tau1f3itu3uQpY4/wideo.html
Нити судьбы. Серия 1 Twist of Fate. Episode 1
plpost.info/chat/trm4h4DN3aJuoWU/wideo.html
Нюхач. Сезон 1. Серия 1. The Sniffer. Season 1. Episode 1.
plpost.info/chat/2NPRaZ-0uaSkbpw/wideo.html
ЗАДАНИЕ ОСОБОЙ ВАЖНОСТИ. ОПЕРАЦИЯ "ТАЙФУН". Фильм
plpost.info/chat/2qnVZaaosZqHjGU/wideo.html
Тіна Кароль & Юлія Саніна - Вільна (офіційний саундтрек фільму «Віддана»)
plpost.info/chat/2ru8gXTGv4Wqq6g/wideo.html
ЗИМНИЙ СОН. МЕЛОДРАМА
plpost.info/chat/steui4rTn5CgfJg/wideo.html
Третьего не дано. Серия 1.
plpost.info/chat/rp-qrYms24OCmpw/wideo.html
Гречанка. Сериал. Серия 1
plpost.info/chat/39nddIiUrodwfqQ/wideo.html
Хочете поринути у світ кіно, серіалів, найновіших трейлерів, мультфільмів та цікавих відео? Тоді запрошуємо на канал FILM.UA Group! Фільми та серіали про кохання, детективи, мелодрами, молодіжні серіали про шкільне життя, сімейні реаліті-шоу, соціальні програми - усе на будь-який смак. Якщо бажаєте цікаво провести час, скоріше заходьте на наш канал і дивіться улюблені проєкти.
FILM.UA Group - найбільша в Східній Європі вертикально інтегрована група компаній у сфері кіно- і телепродакшена. Група займається розробкою, виробництвом, адаптацією, дистрибуцією і доставкою аудіовізуального контенту, а також надає повний спектр сервісів.

Komentarze
Anna Bugryn
Anna Bugryn 3 dni temu
Краса!!! Дякую!!!
Федорчук Наталія
Федорчук Наталія 7 dni temu
Жінка змінюється на очах!
Светлана Калюжная
Светлана Калюжная 13 dni temu
Извините, но это наряд красивый - но.... к Николаевской области он не имеет никакого отношения. А уж песня - это точно Николаевская область?? Имею право так говорить, моя бабушка из Веселиновского района - и я видела еще ее наряд , когда она была молодой. Выходила замуж она в ... 1918 году. И проживаю я в Николаеве. Пардон - этот наряд не из Николаевщины. И песня из Западной Украины. Зачем гнать такую халтуру - хоть бы в музей местный зашли!
Tanya Ekberg
Tanya Ekberg 15 dni temu
ви круті!)
hugolena111
hugolena111 16 dni temu
Бачила всіх мільйон разів в метро :). Нарешті у відео!
Наталя Анатоліївна
Наталя Анатоліївна 16 dni temu
Я й не знала, що в Україні було і таке вбрання !
Natalia Komlyeva
Natalia Komlyeva 20 dni temu
Цікаво, я з Веселинівського району Миколаївської області, але моя бабуся по матері з Полтавської області, там трохи не так одягалися, хоча у нас українців є спільне - вишивка, яку більше ні з якою не сплутаєш.
Light way Max's
Light way Max's 20 dni temu
Дякуємо!
MaJIbIu
MaJIbIu 21 dzień temu
2:16 знову на намисті видно цих двухголових курок? Це що герб рф ?
Надежда Матвеева
Надежда Матвеева 14 dni temu
@Терем Естравен 👍👍👍
Терем Естравен
Терем Естравен 21 dzień temu
Це герб РІ на монетах, що ходили у той час в РІ, зважаючи на Миколаївську область. Якщо б це були більш західні області, це могло б бути монисто з австрійських крейцерів, теж з двоголовим орлом. А взагалі-то, двоголовий орел - це герб Священної Римської Імперії при Габзбургах. Мало лі шо раки зп..вкрали, це не привід їм це дарувати, або вирізати з власної історії.
Mlada Doner
Mlada Doner 21 dzień temu
то, мабуть, ще царські копійки
Dana Venher
Dana Venher 22 dni temu
Виявляється, що наші предки не жили в землянках і блох не їли. Пишні рукави та широкі спідниці дуже характерний для стилю барокко, який прийшов до нас з міст
Светлана Калюжная
Светлана Калюжная Dzień temu
@Andriy Poloz По сути село патриархально и крайне тяжело там приживаются любые новые правила или стили. А часто самое лучшее отвергается крайне консервативным населением. Но прескорбно, что ныне , благодаря гос. доктрине в течении вот уже 30 лет независимости. Привело по сути, ментально к ... атавизму. То что мы видим во что ментально превратился Киев - когда село захватило столицу. Это ужасно и иногда приводит в сильное замешательство. Это многих нервирует - остается только уезжать из страны. И часто именно по этой причине засилья села в крупных городах ( за редким исключением) - заставляет жителей уезжать.
Andriy Poloz
Andriy Poloz Dzień temu
@Светлана Калюжная про викопане українцями море придумали, до речі, промосковські ЗМІ, адекватна людина так вважати не буде) Про те, що широкими рукави були і до Мазепи - правда. А бароко, нажаль, стосується певного часу і бере на себе навіть стиль письма, як от скоропис козацький. Ніхто і не казав про розвиток у селі, мова була про перетягування певних особливостей з міста до села. Не сумніваюся Вашим здібностям, та вік живи - вік учись.
Светлана Калюжная
Светлана Калюжная Dzień temu
@Andriy Poloz Мазепинское барокко - это понятие в архитектуре. Вопрос - какое мазепинское барокко на этих территориях ( я имею ввиду в Николаевской области) - здесь эту территорию стали осваивать только с 1790г. - когда барокко по сути, уже стало не модным стилем. В то время - в моде был стиль классицизм, в крайнем случае - ампир. Что в одежде, что в архитектуре. Сюда приезжали люди (или их привозили) ....РАБОТАТЬ НА ЗАВОДАХ - ТАМ НЕ ДО БАРОККО! А архитектура и искусство что зарождалось, что развивалось только в городах , но никак не на селе. Увы! Как бы я не относилась к селу - с уважением - но развитие искусства и архитектуры - это чисто городское понятие. Это правило действует во всех странах и во все времена - начиная с шумеров (так любимых почему то националистами). Извините, но экскурс искусствоведения закончен! Мне читать не надо - я училась в советские времена в Академии искусств в Ленинграде. Давайте оставим этот разговор. Поучать меня не надо. Насчет мазепинского барокко - пройдитесь по Киеву и посмотрите что он собой представлял. Особенно район Печерска и Подола. Адреса найдете в справочниках. И вы поймете, что Николаев и область - как и его жители очень далеки от барокко - в т.ч. и от мазепинского. Не придумывайте - а то смешно становится. Это так же странно звучит , как "украинцы выкопали Черное море". А широкие рукава в одежде были всегда - и до Мазепы.
Andriy Poloz
Andriy Poloz Dzień temu
@Светлана Калюжная у вас дуже погане ставлення до селян, по-перше. По друге - не треба знати термінологію, аби передавати із покоління в покоління певні риси, які віддають цим самим бароко. По-третє - мова про козацьке бароко, або ж Мазепинське, яке мало величезний вплив у свій час. Раджу почитати.
Светлана Калюжная
Светлана Калюжная Dzień temu
@Andriy Poloz В селе вообще не знали, что такое "барокко" - тем более в этих местах - на юге!
Oleksiy Klymov
Oleksiy Klymov 22 dni temu
Мрнисто, це певно від "монети"... Круто :)
Andriy Poloz
Andriy Poloz Dzień temu
@Светлана Калюжная проживаєте тут, а всі досягнення до кораблів скинули... М-да.
Светлана Калюжная
Светлана Калюжная 13 dni temu
На Николаевщине не было такого словечка! Было - Монiсто! Блузницi - такого слова не было - было -спiдниця. Зачем так обманывать людей - имею право на свое мнение и знаю , т.к. проживаю в Николаеве. И бабушка из Веселиново.
Снежка Кшеминская
Снежка Кшеминская 22 dni temu
Пані Олена просто фантастична красуня !!
Вірна Небеска
Вірна Небеска 22 dni temu
Дивлюся і плачу! Моя бабуся теж казала кохта і в кіски заплитала такі шнурочки. Миколаївська облась Вітовський район село Калинівка (до того як його переіменувала Катерина це була Карпівка, зимівник козака Карпа Островерха). Дякую вам за таку красу!
Светлана Калюжная
Светлана Калюжная 12 godzin temu
@Вірна Небеска Ну надо же и улица вам принадлежала, и все Грейгово - вам принадлежало ! Зачем мелочиться - весь Витовский район вам так же принадлежал. И вообще, вся Николаевская область была ваша!!!! Повеселили вы меня!
Светлана Калюжная
Светлана Калюжная 12 godzin temu
@Вірна Небеска Я поняла вас! Но , если это постоянно держать в голове - то вы навсегда останетесь обиженной на весь свет и так и останетесь в ..... начале XX века. Но это ваш выбор! Напомню ныне уже XXI век! А насчет голода - так в семье деда погибло более половины во время голода - тогда голод был повсеместный - по всему миру. Но смерть тогда от голода части моей семьи не повод до сих пор быть обиженой на весь мир. За последние 90 лет многое произошло. Например, живя в Калиновке вы с 1970 - по 1992 года проживали бок о бок с гениальными людьми из НИИДАРа. Многие ныне из них работают во многих университетах по всему миру - их разработки до сих пор считаются непревзойдеными. А вы до сих пор обижаетесь ... вам повезло с ними общаться. Но видимо, вы так и не осознали с кем именно вы жили долгое время. А зря!
Вірна Небеска
Вірна Небеска 12 godzin temu
@Светлана Калюжная Бо ти дурна і не розумієш що при плановому комунізмі розвитку людини так і держави не буде. Тому воно і розпалося бо з гімна зліпляно.Дореч,і вулиця де жив мій дідо в Калинівці, належала його родині та землі в Грейгово теж належали діду. Де земля, хто її відібрав? А бабуся яка пропахала у колхозі за трудодні мала пенсію спочатку 7 рублів а потім 11 рублів і все життя боялася розповісти що її 2 донька від голоду померла. Будь проклята совєцька влада яка довела людей до голоду!
Светлана Калюжная
Светлана Калюжная Dzień temu
@Вірна Небеска Понятно. Только что вы имеете против советской власти. По сути, область была отстроена заново во время советской власти - у вас были школа, амбулатория, и главное, что вы забыли написать - у вас находилось отделение НИИ НИИДАР ) институт дальней космической связи) - почему то об этом вы забыли упомянуть . А зря. И главное, у вас на селе была работа - это при советской власти. Ныне - работы нет - НИИДАР канул в лету - а ведь зарабатывал государству огромные деньги - - все закрыли. Это селюковской власти - ничего не надо - надо довести всех нас до уровня - крепостных 19 века. Что осталось - ВЫШИВАНКИ И ОНУЧИ - этим что ли надо восхищаться. А НИИДАР - это так отрыжка совэтськой влади. Чем советская власть вам всем поперек горла встало! Не понимаю!
Вірна Небеска
Вірна Небеска Dzień temu
@Светлана КалюжнаяДокументів що переіменувала Катерина ІІ не має але згадка про зимівник козака Карпа Островерха Карпівка є.Катерина ІІ а потім і совєцька влада все робила щоб знищити бодай згадку про козаків. Коли я навчалася в 7 класі то була екскурсоводом в Калинівському музеї, то мені дали завчити папірець на якому було записана екскурсія, яку я проводила учням нашої школи. Починалася вона словами: "На берегах Інгулу росли кущі калини, тому село назвали Калинівка". Ставши дорослою я розумію, що в наших південних степах, кущі калини не ростуть і ніколи не росли. Якби залишили назву Карпівка, то сразу виникало би питання. В миколаївській області 5 селищ з назвою Калинівка.
Inna Koretska
Inna Koretska 23 dni temu
Чекаю на Дніпропетровську область з нетерпінням) і дякую авторам за колосальну роботу!
FILM.UA Group
FILM.UA Group 16 dni temu
Дякуємо!
Inna Koretska
Inna Koretska 23 dni temu
Чекаю на Дніпропетровську область з нетерпінням) і дякую авторам за колосальну роботу!
Оксана Боровик
Оксана Боровик 19 dni temu
Вже є. Дуже гарно.
Алина Юшкова
Алина Юшкова 23 dni temu
Олена Скрипка 😍🥰👍
Ірина Білокур
Ірина Білокур 23 dni temu
🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
Minnie Moe
Minnie Moe 23 dni temu
Чекаю на Львівщину 🥰😍❣
Свет Разгоняет тьму
Свет Разгоняет тьму 23 dni temu
Кошик з яйцями насмішив))) святкова сумочка 👝 👜
Свет Разгоняет тьму
Свет Разгоняет тьму 20 dni temu
Minnie Moe гадаю, не може))) Бо до Великодня великій піст, не вдягалась би святково.
Minnie Moe
Minnie Moe 20 dni temu
А що не так? Може жіночка яйця до дому несе щоб приготувати до Великдненних святів
Юрий Анисимов
Юрий Анисимов 24 dni temu
Добру справу робите. Дякую. Живу в цьому регіоні. Пам'ятаю , моя бабуся носила такі ж сережки та намисто. І спідниці в неї були саме такі.
Ольга Т
Ольга Т 25 dni temu
Такі всі різні наряди, і тим часом такі схожі. Яка ж це була велика робота зібрати ці всі образи і так якісно їх продемонструвати людям! Дякую всім хто причетний до створення даного контенту!
Daryna Kuziakova
Daryna Kuziakova 25 dni temu
Кожне відео дуже гарне, дуже подобається, що взяли жінок різного віку🙂👍
Марина Рыбина
Марина Рыбина 25 dni temu
Очень здорово))) женщина меняет и преображается на глазах!! Очень красиво!!!
Daffyd Thomas
Daffyd Thomas 25 dni temu
Я сразу вспомнил Евровидение 2017 =)
Богдан Колос
Богдан Колос 25 dni temu
І дійсно українки такі файні пані, аж торкнутися до неї хочеться )))
Oleg Mityukhin
Oleg Mityukhin 25 dni temu
Чудова жінка у прекрасному українському проєкті! Респект пані Олені!
JAN KOWALSKI
JAN KOWALSKI 25 dni temu
🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥Красивый славянский . Красивая дама и наряды. Красивые наряды 👍👍
ghost casper
ghost casper 25 dni temu
Интересно и поучительно!Красивая женщина красива всегда!
16 zagadek, przy których twój mózg odpocznie
12:25
Trener | Niesamowity świat Gumballa | Cartoon Network
4:50
Niesamowity świat Gumballa
wyświetleń 102K